Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Obtinerea permisului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Obtinerea permisului

In cazul in care o persoana are cazier judiciar,condamata penal la 3 ani cu suspendare pentru talharie poate sa obtina permisul pentru profesionisti? care ar fi restrictiile?
Pentru a va putea raspunde la aceasta intrebare, ar trebui sa am sentinta de condamnare pentru a vedea daca sunt anumite restrictii in ceea ce va priveste! O zi buna