Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa I de munca de la 5 ani, conform noii Legi a ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa I de munca de la 5 ani, conform noii Legi a pensiilor?

Angajatii care au lucrat inainte de 2001 in grupa I de munca mai putin de 6 ani mai au vreo sansa pentru reducerea varstei de pensionare? Mai exista propunerea de modificare in acest a Legii pensiilor in parlamentul Romaniei?
Exista un proiect de modificare a legii,astfel ca reducerea sa se acorde de la 2 ani in sus.
Sa vedem daca va fi dus pana la final.
Multumesc frumos. Atata stiam si eu, deci asta inseamna ca nu este nici o noutate in acest sens.
Nu.
Nu este finalizata aceasta modificare.