avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1360 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intrare pe proprietate particulara, caine omorat si ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intrare pe proprietate particulara, caine omorat si lovit alte animale

Buna seara !
Am si eu o intrebare, daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat/

A intrat cineva cu o masina de la care am nr. de inmatriculare, pe proprietatea mea si mi-a lovit un cane mortal si alte 3 animale.
Am sunat la 112 si au zis sa depun plangere scrisa
Ce asi putea eu cere in acea plangere si cum ma pot indrepta impotriva faptasului ?

va multumesc anticipat !
cainele avea carnet de sanatate
Pentru raspuns la obiect ,sunt necesare minimum de date relevante
Persoana care a intrat in proprietate,avea dreptul/calitatea sau a intrat fara acordul proprietarului,prin fortarea sistemului/caii de acces de siguranta in proprietate ?
Pai a intrat pe un teren agricol care nu era ingradit
in extravilan 30 ha
nu le poti ingradi
nu avea ce cauta acolo
Depuneți plângere pentru tulburare de posesie și distrugere, vă constituiți parte civilă în procesul penal și solicitați despăgubiri și daune morale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fuga de la locul accidentului mariachi mariachi Astazi la pranz am fost lovit intr-un sens giratoriu de catre o doamna . Aceasta , avea impresia ca am intrat in fata ei si a venit din spate si m-a lovit pur ... (vezi toată discuția)
Cainele vecinului intra in curtea mea Anastasia gar Anastasia gar buna ziua, situatie simpla, stau la casa, mediu rural, vecinul meu are un caine ce mereu intra pe proprietatea mea. Am facut singura gard din panou sudat, ... (vezi toată discuția)
Cum se obtine si de la cine autorizatie pentru impuscarea cu arma de vanatoare a canilor maidanezi ? Hoffa Hoffa Buna seara Un caz neplacut sambata in jurul orei 10:50 - 11:00 am asistat la o vanatoare de caine maidanez pe DN E 68 in timp ce mergeam spre Pecica - ... (vezi toată discuția)