avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Cum pot sa/mi primesc banii;
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Cum pot sa/mi primesc banii;

Predau din 2006 ca invatatoare . Pana in 2009 iunie am predat la aceeasi scoala. In anul 2009-2010 am predat la o alta scoala după care m-am dus inapoi la prima in anul scolar 2010-2011si am contribuit sindicatului in anii respectivi.
În anul scolar 2011-2012 m-am mutat, m-am dus la a treia scoala, unde nu am contribuit nici unui sindicat. Din anul 2012- sunt iarasi in sindicat pana in prezent.
Problema este ca nu sunt pe lista a doua la hotarari judecatoresti si numai acum am aflat. Nu stiu in ce an s-a castigat procesul, cand ar fi trebuit sa semnez tabelul, dar toata lumea spune ca nu am ce face pentru-ca au trecut trei ani.
Eu am fost vinovata, ca nu eram in anul 2011-2012 in nici un sindicat? Sau reprezentatul meu de la fsli din anii 2008-2011, care nu m-a trecut pe lista?
Este vorba de o suma mare de bani si va rog sa ma ajutati cu o indrumare: unde sa ma duc? Ce pot sa mai fac?
Multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Recuperare drepturi salariale- legea 221/2008 otaroiu otaroiu Buna ziua, Sunt profesor si am urmatoarea problema: In anul scolar 2008/2009, am functionat la doua scoli, avand baza la o scoala care face parte din ... (vezi toată discuția)
100 de euro new_user new_user Buna ziua! In 2009-2010 am fost profesor titular la o unitate de invatamant si membru al Sindicatului Gh Asachi. In anul urmator am fost detasata la alta ... (vezi toată discuția)
Legea 221 /2008 katalin31 katalin31 Bună ziua! Buna ziua, Sunt institutor si am urmatoarea problema: In anul scolar 2008/2009, am fost titulara la o scoala. In anii scolar 2009/2012 am ... (vezi toată discuția)