avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Lovita, urmarita si amenintata- cum sa scap de aceasta ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Lovita, urmarita si amenintata- cum sa scap de aceasta teroare?

buna ziua
sant o femeie de 40 de ani am avut o relatie de 2 ani cu cineva si m-am despartit din cauza ca ma batea foarte des si ma lovea ca pe un animal
dupe despartire mereu decate ori ma intalnem cu el ma batea
gresala mea ca nu am scos certificat medico legal
acum ma vad amenintata de cate ori ma intalnesc cu el ma urmareste
mereu trebuie sa fiu insotita de cineva altfel ma bate
am un copil si imi este frica ca intr-o zi copilul are sa vada lucrul asta
la scola duce copilul mama mea findca mie imi este frica
le-am reclamat la politie dar nu sa luat nicio masura
va rog frumos sa-mi dati un sfat ce pot sa fac unde si ccum sal reclam!!
si cat mar costa lucrul asta fiindca nu am servici traiesc cu copilul din pensia mamei mele
vreau sa stiu ce se poate facie in situatia asta?? va multumesc


Cel mai recent răspuns: gabijuan , utilizator 19:52, 8 Decembrie 2014
Mergeti la judecatorie si solicitati ordin de restricţie pe motiv de hartuire, conform articolului nr. 208 din Codul Penal.
multumesc

pentru asta imi trebuie un avocat??

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua - agresiune fizica, amenintari gabrielilie44 gabrielilie44 buna ziua sant o femeie de 40 de ani am avut o relatie de 2 ani cu cineva si m-am despartit din cauza ca ma batea foarte des si ma lovea ca pe un ... (vezi toată discuția)
Ma bate concubinul danutzalov3 danutzalov3 sunt in concubinaj de 2 ani si putin ... avem impreuna o fetita de 1 an ... dar de cand am ramas gravida a inceput sa ma bata..ma scuipa...ma injura...ma ... (vezi toată discuția)
Relatii personale cu minorul, abuz Ecaterinaa Ecaterinaa Buna, Ma bucur ca a fost amintit subiectul despre abuzul drepturilor parintesti. Acest lucru ma priveste direct, deoarece dupa experientele traite 2 ani si ... (vezi toată discuția)