Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Data ultimei zi a indemnizatiei de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Data ultimei zi a indemnizatiei de somaj

Daca pe talonul de somaj scrie ca data suspendarii indemnizatiei de somaj este 18 decembrie , este considerata ca ultima zi de plata a somajului sau prima zi cand nu mai este indemnizatie? Trebuie sa inchei contract de asigurari sociale ca sa imi continui stagiu de cotizare si trebuie sa stiu exact. Cei de la agentia locala a fortelor de munca mi-a pus stampila pe talonul de somaj cu ultima viza data de 18 decembrie. Deci aceasta este ultima mea zi de somaj?
Data de 18 dec. 2014 este data suspendari platii indemnizatiei de somaj.
Cred ca ultima zi de plata este data de 17 dec., daca cu data de 18 dec. este suspendata plata.