Forum Discuţii juridice Executare silită Contestatie Titlu Executoriu DITL SECTOR 3.
Discuție deschisă în Executare silită

Contestatie Titlu Executoriu DITL SECTOR 3.

Buna ziua,
Vreau sa contest un tiilu executoriu emis de DITL 3 prin are mi s-a stabilit ca am de plata impozitul pe cladiri si mijloace de transport pe anul 2014 + accesoarii.
Mentionez ca am platit impozitul pe anul 2014 asa cum mi-a fost adus la cunostinta prin Decizia primita de la Primarie in luna Februarie 2014 , prin virament bancar, online.
Am extrasele bancare ca dovada.
Plata mea a fost luata in evidenta si operata, dovada fiind si faptul ca apare operata si pe pagina mea personala AVANTAX de la DITL 3 (situatia online taxe si impozite ).
De aceea vreau sa fac contestatie la Titlul Executor la Judecatoria Sectorului 3.
Problema este ca nu stiu pe cine sa chem in judecata, avand in vedere prevederile Legii Administratiei Publice Locale care dispune ca numai Municipiul Bucuresti, are personalitate juridica si este reprezentat de Primar.
Trebuie sa chem Municipiul Bucuresti in Judecata si in subsidiar, DITL 3?
Ioan Seria, Avocat
Puteti chema in judecata Directia de Impozite si Taxe Locale sector 3.
DITL 3 are personalitate juridica:
[ link extern ]
Dar consultati si acest dosar:
[ link extern ]
carmen01011958, moderator
Multumesc.
Era in fata ochilor mei si nu vazusem.
O sa fac cerere de modificare a contestatiei la titlu si o a renunt la citarea Municipiului Bucuresti, prin Primar.
Ioan Seria, Avocat