Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum se fac recuperarile la locul de munca?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum se fac recuperarile la locul de munca?

Buna ziua,as dori sa stiu daca in cazul in care intr-o zi lucratoare nu se poate lucra din cauza unor constructii in firma au dreptul de a ne chema la recuperare intr-o zi nelucratoare...precizez ca in ziua de recuperare nu vor sa ne plateasca 200% ci doar ca si o zi normala si nici tichet de masa nu primim si daca ziua de 1 decembrie este legal sa se recupereze?Va multumesc anticipat pentru ajutor
Procedura de recuperare trebuie sa fie reglementata in regulamentul intern al angajatorului.

Nu exista act normativ care sa reglemnteze asa ceva.
Cornel Vasile, Consilier juridic