Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... apar ca si beneficiar de pensie de urmas dar sunt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

apar ca si beneficiar de pensie de urmas dar sunt angajat

Buna ziua,am o problema..pana acum 2 ani am primit pensia de urmas dupa tatal meu dar de atunci nu am mai primit nici un ban si am fost angajata si sunt angajata in momentul de fata dar eu apar in sistem ca si pensionar si am nevoie de concediu medical si nu sunt in starea necesara sa pot iesi din casa si doctorul meu de familie refuza categoric sa-mi ofere concediu medical chiar daca am adus si adeverinta de la locul de munca
Luati legatura cu Casa de Pensii sa vedeti despre ce este vorba.
Am luat legatura cu ei si au raspuns ca din cauza ca am avut o lipsa de 2 luni intre locurile de munca..desi eu am primit deja primul salariu
Incercati sa luati legatura, pe e-mail, cu Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate (CJAS) sa va spuna cum sa procedati.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane