Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reactivare pedeapsa suspendata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reactivare pedeapsa suspendata

Buna ziua !
O persoana condamnata in afara tarii - Germania - la 15 ani de inchisoare, pentru diverse furturi si talharii a fost eliberat conditionat ( cred ca acesta este si termenul la ei), dupa 8 ani.
Va avea scrisa in cazier acea condamnare in afara tarii ? Sau in Romania este o persoana "Imaculata "#-o
Daca persoana respectiva este condamnata si aici, in tara, pentru ceva, atunci se activeaza suspendarea pedepsei ramasa de executat din Germania ?
Este incidenta starea de recidiva daca hotararea straina a fost recunoscuta in Romania.