Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ocupare abuziva-mutarea gardului dincolo de limita ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ocupare abuziva-mutarea gardului dincolo de limita proprietatii

Buna ziua,
Detin, in urma unei mosteniri, un teren intravilan, in mediul rural, de 3600 de metri. Terenul nu are gard, iar doi vecini si-au mutat gardul pe proprietatea mea, astfel incat suprafata detinuta s-a diminuat cu aprox. 400 m! Mentionez ca terenul este intabulat, iar in acte suprafata exista! Ce pot face pentru a-i determina pe acestia sa-si mute gardul? Ce pasi ar trebui facuti?
Actiune in granituire prin care instanta va delimita terenurile si va obliga paratul sa isi mute gardul.
ma mira ca sunteti strain de un avocat!faceti ce vreti,dar numai instanta poate face META de hotar!#-o