Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Trecere de la imp micro la imp profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Trecere de la imp micro la imp profit

Buna seara
o firma care a trecut incepind cu trim3 la imp pe profit, cum se declara impozitul in D100? ex a avut imp micro trim1 plus 2 declarant si platit 100 lei, imp profit calculat la inceputul anului pina la 30 sept , 80 lei. Cum se declarant si cum se face compenarea.
Va multumesc.
La tr 3 se declara prin decl 100 impozit pe profit zero urmând ca prin decl 101 sa se faca regularizarea.