avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 364 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Transfer intre casierii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Transfer intre casierii

Buna seara. Va rog sa imi spuneti ce inregistrari contabile sunt necesare la transferul de bani intre o caserie a unui punct de lucru si caseria centrala a aceleiasi firme. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: bogeanua , utilizator 21:12, 13 Decembrie 2014
La punctul de lucru articolul contabil este 581=5311 iar la casieria centrala 5311=581 cu precizarea ca pt contul 5311 se folosesc analitice corespunzatoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer numerar niko79 niko79 Buna ziua! Am o societate cu 2 puncte de lucru (magazine) si sediu. Am pentru fiecare cate un reg. de casa, deci in total 3. La sfarsit de saptamana iau ... (vezi toată discuția)
Chitanta sau di/dp? AncaUrda AncaUrda Care este documentul corect in baza caruia se poate face trensferul de bani intre casele diferitelor puncte de lucru ale unei societati: chitanta, dispozitia ... (vezi toată discuția)
Monografie incasare factura Chris-Cross Chris-Cross Un client imi da 10.000 ron pentru stingerea unei facturi.Eu depun banii la mine in cont in numele lui.Urmatoarele inregistrari contabile sunt ... (vezi toată discuția)