Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Transfer intre casierii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Transfer intre casierii

Buna seara. Va rog sa imi spuneti ce inregistrari contabile sunt necesare la transferul de bani intre o caserie a unui punct de lucru si caseria centrala a aceleiasi firme. Va multumesc
La punctul de lucru articolul contabil este 581=5311 iar la casieria centrala 5311=581 cu precizarea ca pt contul 5311 se folosesc analitice corespunzatoare.