Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept legal de a trai in padure
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept legal de a trai in padure

Buna ziua,, as dori sa stiu daca exista legislație care sa prevadă dreptul de a trai in păduri sau alte zone sălbatice, nelocuite,si care ar fi legea in sine. Mulțumesc anticipat.
Dreptul de a locui im padure nu exista decat daca persoana este proprietara a padurii sau are acceptul proprietarului.