avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere comision bancar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere comision bancar

Sunt PFA si folosesc contul personal pentru tranzactii bancare.
Intrucat, pana in prezent nu am avut decat incasari in valuta, EURO si USD, pentru plata impozitelor si taxelor aferente PFA am retras bani din cont si i-am schimbat in LEI.
Comisioanele bancare respective pot fi considerate si inregistrate ca si cheltuieli deductibile ?

Cu multumiri, Daniel Manciu
Cel mai recent răspuns: Cabinet Expert Contabil , Contabil 14:48, 14 Decembrie 2014
Sunt deductibile cheltuielile privind serviciile si comisioanele bancare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cont bancar dedicat pfa Daniel Manciu Daniel Manciu Ma intereseaza daca fiind PFA trebuie sa deschid /folosesc pentru activitatile bancare un cont bancar dedicat, avand ca titular PFA-ul sau pot ... (vezi toată discuția)
Rata schimb valutar Daniel Manciu Daniel Manciu Buna ziua, In calitate de PFA am avut o incasare in Euro la inceputul lunii noiembrie 2012 si o plata in Euro la sfarsitul aceleiasi luni. Ma ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli deductibile pfa Daniel Manciu Daniel Manciu Buna ziua, Fara contract de comodat in ce proportie se pot deduce urmatoarele cheltuieli: 1. Consumul de benzina, RCA, CASCO, rovinieta, reparatii, ... (vezi toată discuția)