Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere comision bancar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere comision bancar

Sunt PFA si folosesc contul personal pentru tranzactii bancare.
Intrucat, pana in prezent nu am avut decat incasari in valuta, EURO si USD, pentru plata impozitelor si taxelor aferente PFA am retras bani din cont si i-am schimbat in LEI.
Comisioanele bancare respective pot fi considerate si inregistrate ca si cheltuieli deductibile ?

Cu multumiri, Daniel Manciu
Sunt deductibile cheltuielile privind serviciile si comisioanele bancare