Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintati cu Testul poligraf
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintati cu Testul poligraf

intro seara ma i multi prieteni de ai me i au fost la un restaurant unde sa pierdut,furat un iphone si au fost chemati la politie sa dea declaratie si in timpul declaratilor au fost amenintati ca vor fi dusi la testul cu detectorul de minciuni daca nu se gaseste telefonul, este normal sa se procedeze asa , baieti sant de buna credinta si nu sa r complica cu asa ceva . VA MULTUMESC.
Pentru gasirea faptuitorului politia si parchetul cerceteaza toate persoanele suspecte si este posibila si aceasta proba.
Este treaba politiei sa ajunga la concluzia ca baietii sunt de buna credinta.
Pana una alta tot sunt suspecti...
Nu sunteti obligati sa mergeti la detectorul de minciuni si nici Intrebuinţarea de ameninţări ori alte mijloace de constrângere în scopul de a se obţine probe nu este legala, puteti depune plangere impotriva actelor de urmarire penala la procuror daca politistul mai procedeaza asa.
multumesc dm avocat patrascu ! ati dat un raspuns de care aveam nevoie ptr ca nu se poate ca an anul 2014 sa fi tarat in morcila doar ptr ca baieti au o situatie ma i grea.