Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Firma nerezidenta
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Firma nerezidenta

Buna ziua,
Suntem firma nerezidenta inregistrata in scopuri de TVA , care facem concerte in Romania. Suntem obligati sa platim 5% timbru muzical si 5% impozit pe venit si 7% drepturi de autor?
Multumesc anticipat.
Nu am inteles faza cu inregistrata in RO.
Daca sunteti printru-un reprezentant fiscal/imputernicit - nu sunteti obligat.
Doar TVA