Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale PFA si asociat unic SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

PFA si asociat unic SRL

Buna ziua,

pot sa imi deschid un SRL daca a un PFA?

Obiectul de activitate ar fi in aceeasi zona
da, sigur cu anumite conditii. oricine isi poate deschide cate firme doreste DAR numai intr-una singura poate fi asociat unic
Lucrurile nu trebuie amestecate.

Pot fi in acelasi timp, titularul unei P.F.A., asociat unic la o S.R.L. si unul dintre asociatii unei S.R.L. cu mai multi asociati.
E vorba de un singur SRL in care ar fi asociat unic, titularul PFA-ului.
Deci se poate sa coexiste in paralel.

Multumesc.
suciu_diana, utilizator