Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... HANDICAP
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

HANDICAP

O PERSOANA OPERAT PE CORD DECSHIS ,CU 3 BY PASS-URI ,CU MEDICATIE DE INTRETINERE,SE INCADREAZA IN GRAD DE HANDICAP ?

IN BAZA CAREI LEGI SI ARTICOL?
VA MULTUMESC
Numai comisia medicala de expertiza persoane cu handicap are autoritatea si competenta sa dispuna verificare-la cererea celui interesat a starii medicale,a documentelor medicale justificative si in final sa decida emiterea deciziei/certificatului de incadrare in grad de handicap
Puteti vedea daca va incadrati in grad de handicap aici:
[ link extern ]