Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit auto

anul trecut in mai am cumparat un auotmobil pe care nu l-am inregistrat la primarie ,acum vreau sa il vand.certificatul fiscal de la fostul propietar e expirat ,dar el nu e trecut in cartea masinii cum trebuie sa procedez ce acte trebuie sa depun al administartia financiara ?si cam care ar fi taxele?
Va confruntati cu situatie delicata
Daca vanzatorul nu este precizat in cartea de identitate auto,cum a oferit certificat fiscal ?