Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Dreptul Uniunii Europene
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Dreptul Uniunii Europene

Buna ziua! Am doua intrebari:
1. Imi puteti spune unde pot gasi mai multe informatii despre "Regimul importurilor si exporturilor" din cadrul UE? Trebuie sa fac un referat in limba romana.
2. Unde pot sa gasesc informatii despre "Procesul de largire a UE- Criterii de aderare la UE"? Referatul trebuie sa fie in limba engleza. In plus trebuie sa traduc o pagina din romana in engleza si retroversiune, iar sursele trebuie sa fie cat mai relevante (carti, reviste, etc) si sa nu existe varianta lor in cealalta limba.
Va multumesc mult! Sper ca ma puteti ajuta! O zi placuta!