avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Legea penala straina
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Legea penala straina

am pe cineva care se afla in arest (de o saptamana) in Cipru pentru vatamare corporala. Ce ar trebui facut sau unde pot gasi legea lor penala sa ma documentez ?
Vorbiti cu avocatul lui.
E vorba sinde norme procedurale pe arest.
Pentru a studia legislatia penala a republicii Cipru, intrati pe urmatorul link (Criminal Law Section):
Documentele sunt in engleza, si ca sa fie accesibile, trebuiesc printate.

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buletinul procedurilor de insolventa fany22 fany22 Buna, Imi spune si mie cineva cum pot afla daca o firma e intrata in insolventa/faliment? se poate afla gratis, (aveti un link) sau cat costa un ... (vezi toată discuția)
Unde as putea gasi lista serviciilor medicale primite in strainatate si decontate in romania? rosehusky rosehusky Stie cineva unde as putea gasi lista serviciilor medicale primite in strainatate, respectiv in state membre UE, si care sa fie decontate de CAS-ul nostru, din ... (vezi toată discuția)
Plangere la dna mirceagaburici mirceagaburici buna seara.as vrea sa depun o plangere la dnaimpotriva unor procurori,dar mai intai sa va descriu problema intr-un rezumat.in anul 2004 sotia mea a suferit un ... (vezi toată discuția)