avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2112 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare renta viagera pentru mostenitori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare renta viagera pentru mostenitori

Buna ziua,
Bunica mea a beneficiat de renta viagera pana la data decesului. As dori sa stiu daca exista posibilitatea recuperarii ultimei sume neincasate, avand in vedere ca ea a decedat cu doi ani in urma, inainte sa incaseze renta aferenta anului decesului.

Alte discuții în legătură

Renta viagera - mostenitori mihaisele mihaisele Buna ziua As dori sa ma lamuriti intr-o problema : bunica mea a beneficiat de renta viagera, insa a decedat in anul 2012, inainte sa incaseze renta. As dori ... (vezi toată discuția)
Mostenire renta viagera Ojovan Gabriela Ojovan Gabriela Buna ziua! As dori sa ma lamuriti intr-o problema: soacra mea a decedat in luna dec. 2012 si are 3 mostenitori: sotul si doi copii. Printre bunurile ce ... (vezi toată discuția)
Acum am aflat: pamantul de 3,6 ha a fost vandut in 2006 si de ... Mihaela Costica Mihaela Costica Acum am aflat: pamantul de 3,6 ha a fost vandut in 2006 si de atunci si pana in 2022 cand a murit, mama mea a incasat o renta viagera de 360 euro pe ... (vezi toată discuția)