Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Comunicare acte cabinet avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Comunicare acte cabinet avocat

un cabinet de avocat este obligat sa comunice altui cabinet de avocat acte privind constituirea unei socetati comerciale pentru un client?
Buna ziua,

In ce circumstante? La solicitarea clientului?

Nu vad de ce ar fi obligat un cabinet altfel, din contra, e obligat sa mentina confidentialitatea informatiilor.