avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pontaj fictiv
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pontaj fictiv

Buna ziua! Unde te poti adresa in cazul unui pontaj fictiv,in afara de conducerea companiei ? Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:28, 19 Decembrie 2014
Puteti sa va adresati Inspectiei Muncii /ITM-ului , dar si organelor cu drept de control privind activitatea financiar-contabila(ANAF - Directia Antifrauda , Politiei - Serviciului de Investigare a Fraudelor).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de garantie GABRIELA HANEA GABRIELA HANEA buna ziua am avut un contract de garantie si s-au retras sume din salariu in baza acestui contract. Am plecat in somaj prin reducerea postului. Am facut ... (vezi toată discuția)
Ce autoritati pot verifica lucrul la negru acasa si care este gradul de risc? MiraMarr MiraMarr Buna ziua, Persoana X are un atelier de croitorie in propria locuinta si lucreaza impreuna cu persoana Y, impartindu-si sarcinile si profitul care se ridica ... (vezi toată discuția)
Frauda sau nu?? manalex manalex patronii unui lant de magazine au angajat fete cu contract part time insa programul lor de munca nu este cel de 4 ore ci de 9 ore zilnic +5 ore sambata.e legal ... (vezi toată discuția)