avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reparatie biserica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reparatie biserica

Societataea a executat lucrari de zidarie si acoperis pt o biserica . Contractul are valoare de 10.000 ron. S-a intocmit devize si facturi separate pt zidarie 5000 lei si pt acoperis 5.000 lei. Can incasez pot da chitanta pt banii primiti sau bon fiscal?multumesc
Cel mai recent răspuns: Daniela Vorovenci , Consultant fiscal 11:48, 4 Iunie 2009
chitanta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incasare facturi georgetag georgetag as dori sa stiu exact care este modul de incasare a unei facturi.....prin casierie o factura cu valoare de pana la 5000 ron se poate incasa prin casierie ... (vezi toată discuția)
Situatie de lucrari la factura de avans? cristyna_i cristyna_i Buna ziua, Am o mare nelamurire: am o factura de avans la un client de 26600 ron, din care mi-a achitat cu CH 5000 . Clientul imi solicita acum situatie de ... (vezi toată discuția)
Monografie contabila garantie de buna executie FSimona FSimona Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu o monografie contabila pentru garantia de buna executie? Situatia e in felul urmator: societatea noastra are un contract ... (vezi toată discuția)