Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Perioada lucrata cu contract de mandat reprezinta ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Perioada lucrata cu contract de mandat reprezinta vechime in munca?

Buna seara,
Va rog sa -mi spuneti daca perioada lucrata in urma incheierii unui contract de mandat cu o societate de asigurari poate fi considerata vechime in munca ,stagiu de cotizare, sau nici una nici alta.Mentionez ca societatea a retinut la sursa CAS incepand cu luna iulie2013 in lunile in care s-a realizat venituri.
Multumesc!
Vechime in munca nu este intrucat doar munca prestata in baza unui CIM este vechime in munca. Daca v-ati desfasurat activitatea in baza unui contr de agent incheiat cu soc de asig si aceasta a achitat CAS atunci veti beneficia de stagiu de cotizare pt perioada respectiva.
Multumesc !