Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program vizita minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program vizita minor

buna ziua intrebarea mea este am fost casatorita din urma casatoriei a rezultat o fetita acum am divortat copilul mi=a fost incredintat mie fostul sot are doar program de vizita.el spune ca are dreptu de a lua fetita in programu de vizita dar nu si obligatia de a luao.ce pot face eu in caz de nu respecta programu si nu vine sa ia copilu? va multumesc
Răspunsul e simplu:staţi dumneavoastră cu copilul.Aşa e legea, el are dreptul,dar nu şi obligaţia.Dumneavoastră aveţi obligaţia ca în data şi ora vizitei, să pregătiţi copilul pentru întâlnirea cu tata.Dacă nu vine, vă vedeţi de treabă în continuare, împreună cu copilul.