avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 467 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Formulare ANAF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Formulare ANAF

Buna ziua!
In calitate de titular al unui cabinet psihologic, ce formulare trebuie sa depun la ANAF si la ce termene?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 23:47, 22 Decembrie 2014
In termen de 15 zile de la infiintare depuneti la unitatea locala A.N.A.F. de care apatineti copii dupa actele de infiintare a cabinetului impreuna cu:

D220 Declaraţie privind venitul estimat/norma de venit ([ link extern ]

D070 Declaraţie de înregistrare fiscală/Declaraţie de menţiuni pentru persoanele fizice care desfăşoară activităţi economice în mod independent sau exercită profesii libere ([ link extern ] ).

Daca nu aveti salariati, anual depuneti pana la 25 februarie urmator

D392A Declaraţie informativă privind livrările de bunuri şi prestările de servicii efectuate în anul ... ([ link extern ]

D392B Declaraţie informativă privind livrările de bunuri şi prestările de servicii efectuate în anul ... ([ link extern ] )

si pana la 25 mai urmator

D200 Declaraţie privind veniturile realizate din România ([ link extern ] )

impreuna cu

D220 Declaraţie privind venitul estimat/norma de venit ([ link extern ] ).

Ultima modificare: Luni, 22 Decembrie 2014
Iulian MANEA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 392b Kellynda Kellynda Buna ziua! Am o Intreprindere Individuala infiintata in mai 2011. As vrea sa stiu ce declaratii am de depus la finante. Pana acum am depus declaratia 200 ... (vezi toată discuția)
Declaratia informativa 392b ionutfazacas ionutfazacas Buna ziua, Azi 15.01.2015, am trecut pe la ANAF sa vad ce declaratii sunt obligat sa depus in aceasta luna. Pe langa D220, D200, si D600, de data aceasta mi ... (vezi toată discuția)
Ce declaratii trebuie sa depuna un pfa cu norma de venit? mariusa34 mariusa34 Buna ziua, Tocmai am infiintat un PFA cu norma de venit, neplatitor de TVA. Nu sunt salariat. Imi puteti confirma va rog ca declaratiile pe care trebuie ... (vezi toată discuția)