Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Formulare ANAF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Formulare ANAF

Buna ziua!
In calitate de titular al unui cabinet psihologic, ce formulare trebuie sa depun la ANAF si la ce termene?
Va multumesc!
In termen de 15 zile de la infiintare depuneti la unitatea locala A.N.A.F. de care apatineti copii dupa actele de infiintare a cabinetului impreuna cu:

D220 Declaraţie privind venitul estimat/norma de venit ([ link extern ]

D070 Declaraţie de înregistrare fiscală/Declaraţie de menţiuni pentru persoanele fizice care desfăşoară activităţi economice în mod independent sau exercită profesii libere ([ link extern ] ).

Daca nu aveti salariati, anual depuneti pana la 25 februarie urmator

D392A Declaraţie informativă privind livrările de bunuri şi prestările de servicii efectuate în anul ... ([ link extern ]

D392B Declaraţie informativă privind livrările de bunuri şi prestările de servicii efectuate în anul ... ([ link extern ] )

si pana la 25 mai urmator

D200 Declaraţie privind veniturile realizate din România ([ link extern ] )

impreuna cu

D220 Declaraţie privind venitul estimat/norma de venit ([ link extern ] ).

Iulian MANEA, Contabil