avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contributii pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contributii pfa

Buna ziua! in mai 2014 am deschis un pfa. intrebarea mea este: pot plati, prin pfa, retroactiv, asigurarile sociale aferente lunii aprilie 2014?
Cel mai recent răspuns: ameliagagriela , utilizator 12:26, 22 Decembrie 2014
Buna dimineata,
Pentru PFA puteti plati doar de cand a luat fiinta, respectiv din luna mai.
va multumesc pt raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de crestere a copilului pana la 2 ani si dubla calitate de pfa si angajat amis_army amis_army Buna ziua! Sunt PFA traducator si am platit 5,5 %contributie Sanatate si contributia la Fondul de Pensii, dar acei 0,85 % pentru concedii nu. Din luna Mai ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil maricaadina maricaadina Buna ziua. Am un Pfa din 2012 si as dori sa stiu cum se calculeaza indemnizatia pentru cresterea copilului. Eu ar trebui sa nasc in aprilie 2015. In cazul ... (vezi toată discuția)
Contabilitate pfa ukzspan ukzspan Buna seara, Am deschis in mai 2014 un PFA pe numele meu pentru activitati recreative paintboll, PFA neplatitor de TVA, in luna august 2014 am plecat in Franta ... (vezi toată discuția)