Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Schimbare nume
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Schimbare nume

Buna ziua,
la o intreprindere individuala la care persoana care o detine a schimbat numele prin casatorie, este obligatoriu sa schimbe denumirea firmei, care este legata de numele avut inainte de casatorie. Cum se procedeaza.
Va multumesc.
Sarbatori minunate va doresc.
Da, este obligatorie schimbarea denumirii ii.
Se obtine de la orc rezervarea numelui si ulterior, pe baza de decizie a titularului ii, se solicita operarea modificarii (se depune cerere, declaratii, certificatul de inregistrare, certificatul constatator) + taxe. Modificarile vor fi anuntate si la finante, unde se va primi un nou cui cu denumirea noua a ii.
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului a modificărilor persoanelor fizice autorizate, întreprinderilor individuale şi întreprinderilor familiale le gasiti aici:
[ link extern ]