Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Anulare Hotarare Judecatoreasca
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Anulare Hotarare Judecatoreasca

O hotarire judecatoreasca de divort pe cale amiabila poate fi anulata? Daca da, as dori sa stiu in cat timp. Va multumesc.
Nu se intelege ce anume doriti, sa va impacati cu sotul sau sa divortati din culpa?Daca sunteti in termen puteti formula calea de atac mentionata in hotararea respectiva ,nu exista posibilitatea anularii unei hotarari.
Ce motive aveti de va doriti anularea hotararii ? Cand a fost ea pronuntata?
pronuntarea hotararii a fost data in 2012, iar motivele probabil ca pentru specialisti sunt puerile sau de neinteles, pentru mine au o alta motivatie si de aceea prefer sa imi rezerv dreptul de a nu le expune decat daca foloseste argumentativ raspunsului.
Nu e nevoie sa le spuneti, e de ajuns ca vb de o hot pronuntata in 2012, raspunsul e nu.
Oricum, problemele dvs se pot rezolva fara anularea hotararii de divort. Divortul amiabil sau nu, dezleaga o casatorie, nu face nimic altceva.