avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Certificat medico-legal lovire
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Certificat medico-legal lovire

am primit o bata in cap, vreau sa stiu cat am l dispozitie sa scot certificatu medicolegal
Daca ati fost la un spital sa pastrati acte medicale care sa dovedeasa acest lucru, la IML ar trebui sa ajungeti in 30 de zile sau intr-un interval de timp in care leziunile sa nu fi disparut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier pe trecere de pietoni - parte vatamata, compententa organelor de cercetare ancuta69 ancuta69 Buna ziua, Sunt mama unui copil accidentat pe trecere de pietoni si v-as ruga sa ma lamuriti in doua aspecte:1. - daca politistul care a venit la locul ... (vezi toată discuția)
Acordare certificat medico- legal vvaassiillee vvaassiillee Neacordare de prioritate in intersectie, accident cu vatamari corporale(lovire la cap). Victima merge la spital acuzand dureri la cap, investigatii la urgente, ... (vezi toată discuția)
Vatamare corporala - sanse de castig Talibanu Talibanu am primit o bata in cap, scot certificatu medicolegal, si doresc sa ma judec cu cn ma lovit, credeti ca am castig de cauza? cum se procedeaza, (vezi toată discuția)