Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere afacere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere afacere

buna ziua! as dori sa infiintez o firma care sa preia fructe, legume, cereale si alte produse de origine agricola de la producatori. daca voi face contract cu acestia, contractul trebuie facut prin intermediul primariei? si as mai vrea sa stiu ce cod caen s-ar potrivi in acest caz, daca eu as alege sa vand produsele atat en gross (spre export), cat si la magazine de tip supermarket. va multumesc anticipat!!!:D
cprn1992, utilizator
4631 comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
4621 comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
Nu are legatura cu primaria.
contractul se face direct cu producatorii ...
si de exemplu contractele trebuie sa aiba doar stampila firmei mele?
cprn1992, utilizator