avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere afacere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere afacere

buna ziua! as dori sa infiintez o firma care sa preia fructe, legume, cereale si alte produse de origine agricola de la producatori. daca voi face contract cu acestia, contractul trebuie facut prin intermediul primariei? si as mai vrea sa stiu ce cod caen s-ar potrivi in acest caz, daca eu as alege sa vand produsele atat en gross (spre export), cat si la magazine de tip supermarket. va multumesc anticipat!!!:D
Ultima modificare: Marți, 30 Decembrie 2014
cprn1992, utilizator
Cel mai recent răspuns: cprn1992 , utilizator 17:57, 5 Ianuarie 2015
4631 comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
4621 comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
Nu are legatura cu primaria.
contractul se face direct cu producatorii ...
si de exemplu contractele trebuie sa aiba doar stampila firmei mele?
Ultima modificare: Luni, 5 Ianuarie 2015
cprn1992, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua - cod caen vânzare arpagic si seminte de semănat Prian Diana Prian Diana Ce cod caen trebuie la srl pt a putea vinde arpagic si seminte de semănat? (vezi toată discuția)
Infiintarea unul srl-d CuzescuAndra CuzescuAndra Buna ziua, asi dori si eu o informatie cu privire la urmatoarele aspecte: - ce coduri Caen imi trebuie in actul constituitv pentru comercializarea ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru case de marcat pfa paulnemes paulnemes Buna ziua. Sunt o PFA cu activitatea principala 0113 cultivarea legumelor si a pepenilor, a radacinoaselor si a tuberculilor. Pentru a lucra cu o casa de ... (vezi toată discuția)