Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Farse in locuri publice!
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Farse in locuri publice!

Buna ziua!

As dori sa deschid pe youtube un canal pe care sa postez farse care le voi face pe viitor daca acest lucru nu este ilegal.

In speta ma intereseaza sa fac farse amuzante unor persoane necunoscute , in locuri publice ( farse la limita bunului simt si fara pic de obscenitatii) si as dori sa stiu daca acest lucru este sanctionat de lege in orice mod ?
Daca acea limita de care aminteati va fi respectata si detineti acordul scris sub semnatura a celor ce vor apare in clipurile video - nu va fi problema.
Acordul scris al persoanelor implicate, solicitat ulterior, dar in timp real, ar fi obligatoriu. DAR, eu sunt de parere ca acordul exprimat verbal, filmat si pastrat ar face procedura mult mai simpla, fiind tot atat de legala. Astfel va aparati si de eventuale actiuni in instanta...