Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii SRL D
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii SRL D

Buna ziua din nou
La un SRL D la prima luna cand depun D112 care sunt procentele?
si ce mai trebuie depus sau de vazut.
mersi
SRL-D e scutit de plata CAS-ului (15,8%), in rest celelalte se platesc. Atentie scutirea e limitata de salariul mediu brut pe tara!