avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1138 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxele pe terenurile agricole
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxele pe terenurile agricole

Primariile au obligatii de instiintare a platitorilor de taxe? Care este termenul de prescriere? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Nicole09 , utilizator 23:31, 5 Ianuarie 2015
Anual se emit instiintari de plata care se transmit la domiciliul declarat al contribuabilului.
Termenul de prescriptie este de 5 ani, care insa poate fi suspendat sau intrerpt in conditiile legii.
Multumesc mult. Un an nou mai bun!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenzi circulatie valentina1968 valentina1968 as dori sa ma informati si pe mine in legatura cu niste amenzi de circulatie.mentionez ca deja sunt intrate in prescriptie ,iar mai nou de 2 ani imi apar pe ... (vezi toată discuția)
Neplata impozitului la casa cu teren 1300 mp GABYBABY GABYBABY TATAL MEU NU A MAI PLATIT IMPOZITUL DE 6 ANI LA CASA SI CURTE 1300 MP,ACUM EU FIICA LUI VREAU SA VAND ACEA CASA CU TEREN SI M-AM TREZIT CU UN IMPOZIT DE 36 MIL ... (vezi toată discuția)
Prescriere datorie fisc Vranceanud Vranceanud Va rog foarte mult, am nevoie de un sfat, situatia mea este un pic mai complicata si nu stiu ce sa fac. Tatal meu avea o datorie neachitata la fisc, de prin ... (vezi toată discuția)