Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxele pe terenurile agricole
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxele pe terenurile agricole

Primariile au obligatii de instiintare a platitorilor de taxe? Care este termenul de prescriere? Va multumesc.
Anual se emit instiintari de plata care se transmit la domiciliul declarat al contribuabilului.
Termenul de prescriptie este de 5 ani, care insa poate fi suspendat sau intrerpt in conditiile legii.
Multumesc mult. Un an nou mai bun!