Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... legislatie transfer scuola privata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

legislatie transfer scuola privata

Buna ziua!

Am si eu o intrebare: o prietena vrea sa-si transfere copilul de la o scoala privata la una de stat. Ar vrea sa stie conditiile in care se poate si legislata care o sustine in acest sens pentru anu avea probleme; de asemenea, de unde poate afla daca o institutie este acreditata provizoriu sau permanent?

Va multumesc!

Pai Inspectoratul Judetea Scolar va poate lamuri in toate aceste aspecte. Ei autorizeaza scolile private si le monitorizeaza.