Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii obligatorii PFA traducator
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii obligatorii PFA traducator

Buna ziua,

Sunt traducator PFA, inregistrat la Adm. Financiara, in sistem real, neplatitor de TVA. De asemenea, lucrez si la o institutie de stat.
As dori sa stiu daca pentru anul 2015 s-a modificat procedura de depunere a declaratiilor sau daca au aparut alte declaratii obligatorii.

Declaratia 220 trebuie depusa daca in anul 2014 am inregistrat venit, nu pierdere? In ultimii doi ani nu mi-au primit aceasta declaratie la AF. Mi-au spus ca trebuie depusa doar daca am inregistrat pierdere fiscala.

Mai trebuie sa depun:
392B - pana la 25.02.2014
200 - pana la 25 mai

multumesc.
D 220 se depunde doar daca exista modificari fata de cea initiala.
In rest cele doua mai sunt..
imi puteti spune 329B ce este cu ea? Eu depun de ani de zile declaratii si doamna de la Adm financiara nu mi a cerut -o niciodata. Asta e o noutate..dar se pare ca e foarte interpretabil.. eu am depus de ex. 200 si 220 obligatoriu, fie ca am facut ceva fie ca nu...f ciudat aceste diferente de aplicareinterpretare a legii multumesc
ailenrocp, utilizator