avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita CNADNR
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita CNADNR

Buna ziua.As avea nevoie de un sfat.Am aflat intamplator ca s-a inceput executarea silita pentru o amenda catre cnadnr.Inca nu am primit nimic de la executor.Daca platesc amenda catre cnadnr pot anula executarea silita? Am inteles ca trebuie sa o contest in 5 zile de la primirea titlului executoriu.Am vreo sansa sa pot scapa de taxele platite catre executor?Multumesc
Cel mai recent răspuns: cristina_pop , utilizator 18:22, 8 Ianuarie 2015
Daca a fost demarata procedura de executare silita nu mai puteti achita strict c/v amanda
Dvs in faza de executare silita solutionati problemele direct cu executorul judecatoresc
Daca a fost demarata procedura de executare silita, puteti scapa de taxele platite catre executor,numai in anumite conditii-legal prevazute
Imi cer scuze dar amenda se plateste catre trezorerie.nu imi accepta banii?credeti ca se misca asa repede treaba incat sa apara la trezorerie executarea silita?nu prea cred.Si nici nu stiu daca au demarat procedura inca
Revin cu o nelamurire.Se pare ca executorul s-a miscat mai repede decat m-am asteptat :).azi am primit "cadoul".Ce nu inteleg este de ce am de plata 128 lei reprezentand amenda cnadnr in loc de 250 lei? Mai am de plata 420 lei cheltuieli de executare.Mai devreme am facut transfer bancar catre executor.Mai trebuie sa primesc vreo hartie oficiala precum ca s-a stins debitul?multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa executor judecatoresc asboss28 asboss28 Buna ziua, daca am facut un act notariat cu o persoana pentru o datorie fata de aceasta, iar persoana in cauza mi-a deschis dosar de executare silita, i-am ... (vezi toată discuția)
Cum recuperez banii pe care i-am platit ca amenda rovinieta ? perlutina perlutina Am fost amendata pentru neplata rovinieta, aiurea si am cistigat procesul. Care este entitatea careia sa ma adresez sa imi restituie banii platiti, ca amenda. ... (vezi toată discuția)
Amenda cnadnr anulata, recuperare suma bosonel bosonel Cum se poate recupera o amenda rovigneta, pentru care am fost executat de catre CNADNR, dar am castigat in instanta anularea pv (bineinteles ulterior ... (vezi toată discuția)