Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizia de impunere anuala 2012 !!! O miselie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizia de impunere anuala 2012 !!! O miselie

Sunt total bulversata de decizia de impunere anuala pe 2012 !!!!
Pentru 20-30 euro/luna, dobanda obtinuta in urma unui depozit,suma odata impozitata de catre banca,acum mi se impune sa platesc si 468 lei,(un pricent de 5,5,catre CASS)desi nu aveam niciun venit in aceea perioada. Cine ne poate ajuta cu un model de contestatie,valabil,sa fie luat in considerare de catre Finantele Publice,pentru ca unii se plang ca tocmai acolo e smecheria,nu se accepta contestatiile facute oricum,dar nici nu se spune cum anume trebuie facute,se tergiverseaza intentionat,pentru a depasi cele 30 de zile in care se pot contesta deciziile. Un lucru mi se pare si mai miselesc,daca tot ne obliga sa platim CASS ,de ce sa nu fie pt 2015,incat sa putem beneficia de asigurarea medicala? De ce sa fie bani aruncati oentru noi,cei de rand?
ilinca71, utilizator