avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

Trebuie sa plec din tara.Poate sa semneze alcineva somaju cum ar fii mama sau tata sau ce sa fac ? Astept raspuns. Cu stima.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 13:02, 8 Ianuarie 2015
Personal trebuie sa va prezentati
1. Vorbiti la Agentia de Somaj.

2. In practica se mai obisnuieste sa mearga cineva din familie sa puna viza pe carnetul de somer.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj RalucaGeorgiana1995 RalucaGeorgiana1995 tocmai am terminat liceul si vreau sa beneficiez de banii pentru somaj. numai ca exista o mica problema. vreau sa plec sa stau cu bunicii, care se afla in alt ... (vezi toată discuția)
Intreruperea ajutorului de somaj Marya STANCU Marya STANCU Buna ziua si la multi ani tuturor utilizatorilor! problema mea este urmatoarea:suntsomera incepind cu 23.12.2008,prima viza trebuie sa fie pe 26.01.2009.,iar ... (vezi toată discuția)
Prima plata a indemnizatiei de somaj nirdoc nirdoc Va rog frumos un raspuns legat de urmatoarea speta: -in 13 decembrie 2010 AJOFM mi-a preluat dosarul in vederea acordarii indemnizatiei de somaj; ... (vezi toată discuția)