Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecin galagios
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecin galagios

Buna ziua , vecinul cu un etaj mai jos si-a renovat camera acum un an si de atunci a aparut o problema cam mare pentru mine. Acea problema este fapta ca el si-a implementat boxele de la computer in zid (da in zid, a facut o gaura si le-o pus acolo sa nu il deranjeze probabil sau sa se impiedice de ele). De cand o facut acest lucru sunetul boxelor este foarte tare si in nici un caz placut, cand da muzica tare imi vibreaza geamurile de la balcom si de un pui de somn in timpul zilei nici nu ma pot gandi. As dori sa stiu daca s-ar putea face ceva in legatura cu asa ceva. Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii explic cum se aude din camera mea cand se uita la un film sau ceva si da boxele mai tare dar nu ma crede si nici nu doreste sa afle( basul este insuportabil pentru ca fiind in zid undele ajung usor la mine in camera ). Daca se poate face ceva impotriva lui as dori sa stiu.
Puteti chema organele de politie pentru a rezolva problema.
multumesc, as dori sa stiu daca este legal ce o facut el cand a implementat boxele in perete
Proprietarul poate executa modificari in proprietate atat timp cat nu afecteaza structura de rezistenta a imobilului
In situatiile cu zgomot ,sesizati oficial politia,solicitti prezenta presedintelui de asociatie de proprietari
In temeiul disp L nr 230/2007 ,daca aveti probe temeinice,aveti dreptul sa actionati in instanta si sa solicitati daune