Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Solutia in apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Solutia in apel

buna seara,
ma puteti ajuta in a putea intelege mai pe "romanaste " cele de mai jos?

""Complet: C4 CC
Tip solutie: Alte soluţii
Solutia pe scurt: Admite exceptia rămânerii fără obiect a cererii de lămurire dispozitiv.
Document: Încheiere finală (dezinvestire)""

cu multumirile anticipate, va doresc un weekend placut!
probabil s-a facut si judecat anterior o contestatie lamurire intindere dispozitiv
ContSters337354, utilizator
buna ziua,
cu aceasta incheiere a tribunalului la aplelul facut mai exista vreo cale de atac?
sau totul se opreste aici fiind definitiva?

"Pentru aceste motive in numele legii decide:

Admite apelul declarat de apelant..., impotriva sentintei civile nr..., pronuntata de judecatoria ..., in dosarul nr..., in contradictoriu cu intimatele reclamante.

Schimba in tot sentinta apelata in sensul ca respinge actiunea.
Definitiva
Pronuntata in sedinta publica din data de ..."

Va multumesc
bonicol, utilizator
În teorie, litigiul se oprește aici. În practică, părțile care au pierdut promovează căi extraordinare de atac chiar dacă nu au motive și apoi, după ce acestea sunt respinse, se plâng că judecătorii sunt corupți etc.