Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

buna ziua
bunicul meu a fost casatorit si a savut 6 copii.prima femeie a murit si s-a casatorit din nou dar nu a mai avut copii cu cea de a doua femeie,cu care a trait 30 de ani.au murit cu totii si intrebarea mea este daca au dreptul la mostenirea lasata de a doua femeie si rudele de sange din partea ei?
multumesc
Da, daca cea de a doua sotie a decedat după bunicul dvs.