Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ATRIBUIRE COTE PARTI
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ATRIBUIRE COTE PARTI

Sunt propr. pe 2/3 din imobil . Acum la poartaj pot cere atribuirea intregului imobil piritilor , iara cestia sa ma despagubeasca ? Mie nu-mi trebuie imobilul . Acstia au cerut imobilul in reconventional . se mai pot razgindi ??
Daca ei au solicitat atribuirea in natura a imobilului si dumneavoastra sunteti de acord atunci aduceti la cunostinta instantei ca sunteti de acord cu admiterea cererii reconventionale si stabilirea unei sulte compensatorii pentru dumneavoastra.
da , asa am sa fac , dar acestia se mai pot razgindi ?