Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Dobanzi si penalitati societate recuperare creante
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Dobanzi si penalitati societate recuperare creante

Buna ziua
Prin anii 2004-2005, am achizitionat de la o societate de telefonie mobila, un telefon in baza unui abonament lunar. La un moment dat m-am trezit cu o factura umflata la propriu pe care am refuzat s-o platesc. Am fost repartizata pe o societate de recuperare si in 20013/2014 am achitat creanta fara angajament de plata si fara o informare asupra dobanzilor si penalitatilor. Acum ma suna sa ma anunte ca mai am de plata inca o data suma plus inca ceva pentru penalitati si dobanda aferenta.
Va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez.
Multumesc
Depuneti chitanta la operatorul telefonic .
ContSters331913, utilizator