Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Cine este indreptatit sa incaseze subventia de la APIA ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Cine este indreptatit sa incaseze subventia de la APIA aferenta SAPS?

Buna ziua,
As vrea sa stiu cine este indreptatit sa incaseze subventia de la APIA aferenta SAPS (Schema de Plata Unica pe Suprafata) in cazul in care fermierul da in arenda un teren: fermierul (proprietarul) sau arendasul (cel care ia in arenda si cultiva efectiv pamantul)?
karbon, utilizator
Categoric arendasul, cel ce lucreaza oamantul. Proprietarul nu mai are drept asupra pamantului arendat.