Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Avand firma... pot vinde cartofi ambulant ca persoana ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Avand firma... pot vinde cartofi ambulant ca persoana fizica??

1) Daca detin o societate comerciala ,pot vinde ca persoana fizica cartofi ? Ex. cumpar 500kg cartofi cu bon fiscal sau alt document (pentru a dovedi provenienta ) si vand in localitati , ce riscuri imi asum?
2) Legal cum pot sa procedez ,in regim de persoana fizica sa vand diverse legume si fructe tinand cont ca am si firma srl??
VA MULTUMESC PT RASPUNSURI !
Ca persoana fizica puteti vinde ambulant legume sau fructe doar daca detineti un certificat de producator al produselor respective.Ca persoana juridica trebuie sa aveti codul trecut in obiectul de activitate.