avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariu minim pe economie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariu minim pe economie

Buna ziua ,

Imi poate spune cineva , la cresterea de 100 ron a salariului minim pe economie, care va fi suma neta care se va adauga la sal dupa ce se retin toate impozitele si toate celelalte.
Multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: antoniax , utilizator 15:54, 16 Ianuarie 2015
Care este salariul brut ce se va mari cu 100 lei?
Este vorba de cresterile din anul 2013/2014 cat am fost in ccc, iar in mai 2014 la reluarea activitatii mi-au transmis ca voi primi diferentele aferente in ian 2015 la urmatoarea crestere a sal min si implicit renegociere a sal( sunt 10 luni de recuperat deoarece ei nu mi-au modificat sal conf Legii 202/2002 la reluarea activitatii) iar HR firmei este f f 'tepos' in 'declaratii'.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizatie crestere copil ionelachirvase ionelachirvase buna ziua cine ma poate ajuta cu un calcul pt care o sa fie indemnizatie de crestere a copilului daca acesta se va naste in 01.09.15 iar salariul mediu din ... (vezi toată discuția)
Reincadrare dupa ccc antoniax antoniax Buna ziua , imi poate spune cineva daca exista , stabilit prin lege , o perioada de timp, in care se face includerea pe ac grila de salarizare cu colegii cu ... (vezi toată discuția)
Crestere salariala cu 100 lei din 01.01.2015 pentru asistentii comunitari si asistentii sociali PetronelaA PetronelaA Ce se intelege prin majorare cu 100 lei a cuantumului brut al salariilor de baza, astfel cum este prevazut la art. 1 din OUG 70/2014? Salarul de baza se ... (vezi toată discuția)