Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariu minim pe economie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariu minim pe economie

Buna ziua ,

Imi poate spune cineva , la cresterea de 100 ron a salariului minim pe economie, care va fi suma neta care se va adauga la sal dupa ce se retin toate impozitele si toate celelalte.
Multumesc mult.
Care este salariul brut ce se va mari cu 100 lei?
Este vorba de cresterile din anul 2013/2014 cat am fost in ccc, iar in mai 2014 la reluarea activitatii mi-au transmis ca voi primi diferentele aferente in ian 2015 la urmatoarea crestere a sal min si implicit renegociere a sal( sunt 10 luni de recuperat deoarece ei nu mi-au modificat sal conf Legii 202/2002 la reluarea activitatii) iar HR firmei este f f 'tepos' in 'declaratii'.